Tuvalet Tıkanıklığı Neden Meydana Gelir

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerini öğrenmeden önce tuvalet tıkanıklığı sebeplerini öğrenmek gerekir. 

Tuvalet tıkanıklığı başımıza gelebilecek en büyük sıkıntılardan biridir, tuvalet tıkanıklığının farklı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığında tuvalete atılan birçok katı madde veya borularda oluşabilen birçok sebepten dolayı olabilir, sebepleri söyle sıralayabiliriz.

 • Tuvalet Kağıtları
 • Islak Mendiller
 • Çocuk Bezleri
 • Kumaş Parçaları
 • Birikmiş Saçlar
 • Evlerde yapılan alçı ve betonların atık su borusuna dökülmesi.
 • İnşaattan kalma beton ve tuğla parçalarının boruda kalmasıyla atılan selpak ve ıslak mendillerin o parçalara takılmasıyla tuvalet tıkanıklığı oluşabilir.
 • Borularda oluşan sıkıntılar kırık çökme ve ezilmeden dolayı tuvalet tıkanıklığı meydana gelir.
 • Tuvalet boru ile mutfak borusu aynı yere bağlandıysa mutfaktaki boruların atık yağları tuvalet tıkanıklığı oluşabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklığını açmak için farklı yöntemler uygulanır. Öncelikle sorunun ne olduğunu anlamamız gerekir. Oturduğunuz daire tuvalet tıkanıklığında su hiç gitmeme sorunu su şekilde çözülebilir.

Evde kendi kendinize tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Sırası ile tuvalet açma yöntemlerini sizler için sıraladık.

 • Tuvalet pompası ile tuvaletinize basınç yapınız.
 • Tuvaletinize tel veya açıcı sustasıyla deneyiz aman dikkat boruyu kırmayın.
 • Tuvalet tıkanıklığını
  tuvalet açıcılar ile açmayı deneyebiliriz (kostik, lavabo açıcıları)

 Bu işlemleri yapıldıktan sonra tuvalet tıkanıklığınız açılmıyorsa çok fazla uğraşıp kendinize ve borulara zarar vermeyin. Profesyonel ekiplerden destek almanız sizleri çok daha büyük masraflardan kurtarır. Klozet tıkanıklığı açma işlemleri sert metal veya ağır kimyasal madde kullanılmaması gerekir.

 Oturduğunuz dairede suyun siz kullanmasanız bile tuvaletten su yükselmesi sorunu yasıyorsanız eğer binanın pis su ana hattında sıkıntı olduğu anlamına gelmektedir. Sadece sizin hattınızda olan tıkanıklığı açma işlemleri kolay olabilir ama sorun ana hattaysa hiç uğraşmayın bina sakinlerine uyarın kimse suyu kullanmaması gerekir. Binanın ana su hattını kapatmanız gerekmektedir yoksa suyun önünü hiçbir şekilde alamazsınız. Eviniz batma riski çok yüksek bu sebepten dolayı kendi önlemlerinizi aldıktan sonra profesyonel ekipler haber verin ve konunun acil olduğunu iletin.

Klozet Tıkanıklığı Açma

 Klozet tıkanıklığı herkesin başına gelebilecek bir sıkıntıdır. Klozet tıkanıklığı yaşamamamız için kullanımımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Klozetimizin yanında muhakkak çöp kovası komamız gerekir ve peçete ıslak mendil gibi maddeleri çöp kovasına atmamız gerekmektedir. 

                                                                    Klozet  Neden Tıkanır

 Klozet Tıkanıklığı kokuların gidere takılmasıyla birlikte klozete atılan selpaklarında kokuya takılmasıyla tıkanık ve çocukların  klozetin içine atabileceği maddelerde klozetimizi tıkayabilir.

                                                                     Klozet Nasıl Açılır  

 Klozet tıkanıklığı açma işleminde öncelikle pompa yardımıyla açmaya çalışmalıyız, pompa bize yardımcı olmuyorsa klozet giderimizin içine çöp poşeti ile elimizi klozet giderine sokup giderin ağzında bir parça olma ihtimali olabilir. Kimyasal açıcılar denememiz gerekmektedir, kostik açıcılar. Klozetin tıkalı olan bölgesi gider borusunun ilerisinde ise sustalı tel ile açmayı denemeliyiz. Bu işlemlerin hiç biri faydalı olmuyorsa profesyonel bir ekipten destek alınması gerekmektedir

Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

 Banyo gideri tıkanıklığı genellikle banyo yapıldığı zaman dökülen saç kıllarından dolayı tıkanmaktadır, saç kılları banyo giderindeki borunun içinde topak halde olup giderin tıkanmasına sebep olur. Banyo gider süzgecini belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir.

 Banyo gideri tıkanıklığında yapılması gerek lavabo açıcı kullanılması gerekmektedir. Lavabo açıcıları giderin içindeki kılları eritir ve gider açılır. Pompa yardımı ile gideri açmamızda mümkündür. Susta teli yardımı ile banyo giderinizi açmanız mümkündür. Banyo giderinize bu işlemleri yaptıktan sonra hala açılmıyorsa profesyonel ekiplerden destek alabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Kamera ile Görüntüleme

Tuvalet tıkanıklığında kamera ile açma işleminde tıkalı olan bölgenin tespit edilip tıkanık olan bölgeye müdahale etme imkanı daha kolaylaşır. Tuvalet tıkanıklığı kamera ile görüntüleme işleminde farklı sıkıntılarla karşılaşılabilir. Boru kamera ile görüntüleme yaptığımız boruda eski binalar için gider borularında taşlaşma meydana geliyor, bu olayın sebebi aslında dışkımızın zamanla taşlaşmasından meydana gelebilir. Bu taşlaşma borumuzun daralacağı için en ufak selpak ıslak mendil boruya takılma riski çoğalır ve bu işlem için görüntüleme yapılabilir. Borumuzun belirli yerlerinde meyil sıkıntısı ile karşılaşılabilir bu işlemde kamera ile görüntüleme yapılarak meyil sıkıntısı olan bölge tespit edilmiş olunur ve borunun neresinden müdahale edilebileceği kesin çözüm olarak bulunabilir. Tuvalet giderinin borusunda kırık olma ihtimalinden dolayı kamera ile görüntüleme işlemi yapılır ve borunun nereden kırıldığı belli olur ve müdahale imkanı kolaylaşır. Tuvalet gider borumuza farenin belirli malzemeleri taşımasından dolayı tuvalet giderimiz tıkanabilir ve bu işlemde de kamera ile görüntüle işleminden destek almamız gerekir. Tuvalet gideri sürekli tıkanıyorsa mutlaka kamera ile görüntüleme işlemi yapılması gerekmektedir Tuvalet gideri borumuzun sorunlu olan bölgesi tespit edilmesi gerekmektedir, profesyonel ekiplerden destek alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ?

Tuvalet Tıkanıklığı nın başlıca sebebi tuvalet kağıdı ve ıslak mendil boruda meyil sıkıntısı varsa su sıkıntılı bölgede durur ve orada tıkanıklığa sebebiyet verir

Tuvalet tıkanıklığı açmak için tuvalet pompası ile açma işlemi yapılabilir veya susta teli ile deneyebiliriz. Tuvaleti bu açma aparatlarıyla açmazsanız profesyonel ekiplerden destek almanız gerekmektedir.

Banyo gideri tıkanıklığı çoğunlukla saç kıllarından dolayı tıkanır.

Banyo gideri tıkanıklığı çoğunlukla saç kıllarından dolayı tıkanır. Kimyasal açıcılar kullanarak banyo giderimizi açmamız mümkündür. Kostik ve Lavabo Açıcılar

Mgs Yapı Tıkanıklık Açmada Kesin Çözüm Sunar

Mgs Yapı Tıkanık Açma İşleminde Kesin Çözüm Sunar

Tuvalet tıkanıklığında profesyonel Makinalarımız ile hizmet sunmaktayız su jeti basınçlı su makinası 200 bar basınçlı su ile tıkanık açma yıkama işlemi ve robot sistemi ile tuvalet tıkanıklığınızı açıyoruz Görüntüleme sistemi ile boruların içindeki sıkıntıyı görüntüleyebiliyoruz. Gerekli destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mgs Yapı Kocaeli Tıkanık Açma Servisi

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 35

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.