Yağ Tıkalı Mutfak Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Mutfak gideri borularının yağlanması kaçınılmaz sondur. Mutfak gideriniz tıkandığı zaman mutfak tıkanıklığı açma yöntemlerini kendinizde deneyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı mutfak gider borumuzu düzgün ve temiz kullanmalıyız. Katı atıklar ve çay tortuları dökmemeliyiz. Yanlış bilinen bir şey ise yağlanmaya sebebiyet veren şeylerin yemek yağı olarak bilinmesi. Aslında yağlanmaya sebebiyet veren maddeler kimyasallardır. Bu olayı bizzat laboratuvar ortamında incelettim ve yağların %90nı    kimyasal   %10 luk kısmı yemek yağı çıktı.

Mutfak tıkanıklığa neden olan kimyasal maddelere açıklık getirmek gerekirse kullandığımız bütün temizlik malzemeleri yağ içerikli maddelerdir. Bunlara lavabo açıcı adı altında satılan açıcılarda dahildir. Mutfak borusunun yağlanması bu sorun borunun montajı ile alakalı olan bir sorundur. Aslında kimi zaman mutfak gideri yağlanması uzun süre sonra kimi zamanda kısa sürede meydana gelir. Mutfak gideri borusu yağlanması boruda meyil veya ters meyil ile ilgili sıkıntı varsa mutfak borusunun içinde su bekleme yapacağı için kısa sürede yağlanır.

Mutfak borusu kanalizasyon borusuna olan mesafesi uzun ise borunun belirli alanlarda ve dirseklerde su bekleme yapar ve o alanlarda mutfak borusu tıkanmaya sebebiyet verir.

Peki mutfak gideri yağlı ( mutfak tıkanıklığı açma) ise su az gidiyorsa yapmanız gerek şey nedir?

Mutfak tıkanıklığı açma için kesinlikle lavabo açıcı kullanmayın.

Öncelikle mutfak gider borunuzun hattınızı bilmeniz gerekiyor.

Lavabo gider hattınız uzun ise dökülen lavabo açıcı borunuzdan az giden suyun hiç gitmemesine sebebiyet verir. Sizin mutfak giderinizi açmanız imkansızlaşır. Mutfak giderinizdeki su az gidiyorsa sıcak su ile borunuzun içindeki yağları yumuşatmanız gerekir.

Kombinizin sıcak su ayarını yükseltin ve boruya sadece sıcak su işlemi yapın. Mutfak gider borunuzdan su geri geliyorsa bekleyin ve sonra tekrardan sıcak su uygulaması yapın. Bu işlem borunuzun su giderini rahatlatacaktır.

Mutfak gider borunuzun hattı kısa ise lavabo açıcı ile açmayı deneyebilirsiniz, ama söyle bir sıkıtı meydana gelebilir bina sakini için üst katlarda oturanlar alt kattaki oturanların mutfak gider borusunu tıkayabilir. Siz kendi mutfak gider borunuzu açarsınız ama mutfak gideri ana gider hattınız uzunsa ana gider hattınız tıkanabilir.

lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

Mutfak Gider Borusu Kamera ile Görüntüleme

Mutfak gideri borusu kamera ile görüntüleme işleminde borunun sıkıntılı olan bölgeyi ve mutfak gideri borusunun tıkanık açma ve   temizleme işleminden sonra borunun içini görüntüleme yapmamıza yarar.

Mutfak Gideri Borusundan Kötü Koku Gelmesi

Mutfak gideri borusundan kötü koku gelmesi her aile bireyini rahatsız eden bir durumdur bu durumu önlemek için öncelikle mutfak giderimizi temiz kullanmamız gerekir katı maddeler atmamamız gerekir Mutfak lavabomuzun altındaki boruları belirli aralıklarda temizlememiz gerekmektedir. Mutfak gider borumuzu temizlediğimiz halde halen koku geliyorsa lavabomuzun altındaki boru sistemine es vermemiz gerekir lavabonun altına verilen es içinde su kalacağı için lavaboya koku vermeyecektir. Bu işlemleri yaptıktan sonra mutfak giderinden koku gelmeye devam ediyorsa profesyonel bir işletmeden yardım almanız gerekmektedir mutfak gider hattımızın içini basınçlı su makinası ile yıkanması ve kanalizasyonun kuyunuzun temizlenmesi gerekmektedir

Mutfak Gideri Kameralı Tıkanık Açma

Mutfak gideri kameralı tıkanık açma işleminde genellikle mutfak  giderleri yağlanma sorunundan dolayı tıkanmaktadır ve bina ana hatlarında kök parçaları farelerin taşıdığı malzemeler ile karşılaşmaktayız. Yeni inşaatlarda bazı zaman karşılaştığımız sorunlar arasında inşaat atıklarıyla da karşılaşmaktayız. Kameralı tıkanık açma işleminde tıkanık olan bölgenin sorununun ne olduğu anlaşılmaktadır ve müdahale işlemi kolaylaşmaktadır. Tıkanık açma işlemi bittikten sonra tekrar kamera ile görüntü alınıp sorunun gerçekten giderilip giderilmediği anlaşılır ve mutfak giderini gönül rahatlığıyla kullanabiliriz

Kırmadan Mutfak Tıkanıklığı Açma Profesyonel Çözüm

Mutfak gideri borusunda yağlanma varsa en etkili yöntem lavabonuzu profesyonel birine temizlettirmeniz gerekir. Bu temizle işlemleri ise farklı makinelerle yapılmaktadır.

Robotla Tıkanık açma

1.Robot Sistemi

Robot Sistemi: Mutfak gider borusu açma temizleme işlemi yapılır mutfak gideri borusunun içine makinaya takılan yaylı ve titreşimli bir tel ile müdahale edilir, telin ucuna farklı aparatlarla tıkanık açma ve hat temizliği işlemi yapılır.

Basınçlı Su Makinası

Basınçlı Su Makinası: Mutfak gideri açma temizleme ve yıkama işlemleri yapan bir makinadır mutfak gider borusuna basınçlı su hortumu ile yıkama işlemi yapar yağlanma sorununda etkili bir yöntemdir borunun yıkanması ile yağlanma sorununu çözer

Sık Sorulan Sorular

Mutfak gideri tıkanmasının başlıca sebebi mutfak borusunun yağlanmasından ve lavabonun içine atılan çay tortusu ve sebze parçalarından dolayı tıkanır.

Mutfak tıkanıklığı açma işleminde kimyasal ve profesyonel çözümler uygulanır. Detaylı Yazımızı okumak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://kocaelitikanikacma.com/lavabo-tikanikligi-acma/ 

Yağlanmış mutfak gideri açma işlemi oldukça zor bir işlemdir. Yağın en etkili çözücüsü sıcak su uzun süreli bir şekilde sıcak su işlemi uygulanmalıdır. Yağlanmış borularda Robot sistemiyle açma işlemi yapılırsa tıkanma riski çok yüksektir. En etkili yöntem Basınçlı su jeti ile yıkanması ve kamera ile görüntüleme işlemi yapılmalıdır.

Profesyonel Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Evde kendi kendinize tıkanmış lavabonuzu açamadıysanız bizlerden profesyonel destek alabilirsiniz. Aşağıda sırası ile lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Mgs Yapı Tıkanıklık Açmada Kesin Çözüm Sunar

Tüm bu yapılan işlemlerde tıkanan mutfak gideriniz açılmadıysa eğer profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var demektir. Bunların başında Robot tıkanık açma makinası ve basınçlı su jeti makineleri kullanılarak lavabonuz kolaylıkla açılır.

 Tıkanan mutfak giderleri için görüntüleme kameraları kullanarak borunun içindeki tıkanıklığa sebep olan yeri ve cisimleri görebilirsiniz. Bu cihazları kullanarak boruyu kırmadan dökmeden tıkanıklık sorununuz çözülebilir, tıkanıklar dönüşü olmayan sıkıntılar çıkarabilir bu sorunları yaşamadan bizimle iletişime geçebilirsiniz Mgs Yapı Kocaeli Tıkanık Açma Servisi

Caldera Forms has been closed as of April 5, 2022 and is not available for download. You can try the other Form plugins instead

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 55

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.