Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini öğrenmeden önce lavaboların neden tıkandığını öğrenmek gerekir.Zira mutfak tıkanılığı açma sorunu yine olmasın diye tedbir almak gereklidir.

lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

   Mutfak lavabo gideri büyük çoğunlukla çay çöplerinden, yemek artıklarından, yıkanan meyve ve sebze kalıntılarından, mutfak lavabo giderine dökülen yağlardan ve kimyasallardan dolayı boruların tıkanmasına sebep olur.

   Mutfak lavabo giderinin yağlanmasının başlıca sebebi kimyasal maddelerdir.

Peki Nedir bu kimyasal maddeler ?

Tabi ki kullandığımız temizlik malzemeleri ve sabunlardır. Kimyasalların içinde   yağ bulunmaktadır   örnek cif deterjanını   yere dökün 5 dakika içinde katılaşır.

Mutfak lavabo giderinin tıkanması aslında birbirini tetikleyen şeylerden dolayı oluşur. Gider borusunda meyil yoksa borunun içindeki su akışı sağlıklı olmaz bu sebepten dolayı borunun içinde su kalır, borunun içindeki kalan su  katı maddeleri ve kimyasal kalıntıların o bölgede tutar ve mutfak lavabosunun yavaş yavaş yağlanmasına sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı mutfak lavabosu tıkanır ve gider borusundan suyu geri verir ve bu olay telafisi olmayacak sıkıntılara sebebiyet verir.

   Mutfak lavabo tıkanıklığında yanlış bilinen bir şey daha var mutfak lavabosunun suyu yavaş gittiği zaman lavabo açıcıların her zaman işe yaradığı düşünülmektedir. Lavabo açıcılarının öncelikle nasıl kullanılacağı bilinmesi gerekmektedir. Lavabo açıcıları asit bazlı kimyasallardır bu kimyasallar su ile temas ettikleri zaman etkileşime girerler ve yakıcı bir özelliğe sahip olurlar. Lavabo açıcılarını kullanırken ellerimize ve yüzümüze dikkat etmeliyiz asit bazlı oldukları için insan tenini yakar bu asit borulara da zarar verir. 

Gider borusunun içindeki contaları eritir ve fayans aralarından su kaçağı meydana gelir. Az giden suyun lavabo açıcı kullanıldığı zaman suyun hiç gitmediği lavabolarla çok karşılaştım sebebi lavabo açıcı mutfak gider borusunun uzun olduğu hatlarda yağı kabartıp belirli yerlerde örnek dirsek ve meyil olan yerlerde kalıp halinde belirli bir noktada toplar ve su hiç gitmez. Böylece lavabomuz tıkanır örnek videolara bakarak daha iyi bilgi alabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

    Öncelikle mutfak lavabo giderimizi temiz ve düzenli kullanmamız gerekmektedir. Yemek atıklarımız, yağlarımızı, sebze atıklarını ve bulaşık makinasına attığımız eşyalarımızı yemek atıklarından arındırmalıyız. Lavabonu altındaki gider borusuna bakılmalı ve belirli periyodlarda boru temizlenmesi gerekir.

 Şimdi sırası ile mutfak lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini inceleyelim.

1.Mutfak Gideri Açma Karbonat ve Sirke

Mutfak tıkanıklığı açmak lavabonun ağzını dolduracak şekilde limon tozu eklenip yarım yemek kaşığı karbonat bir su bardağı sirke eklenip 1 dakika kadar kabarması gözlenmelidir. Arkasından sıcak su dökülüp lavabonun açılması sağlanır.

2.Mutfak Giderini Kostik ile Açma

Mutfak giderini açma işleminde en etkili açıcı kostiktir. Asit bazlı bir bileşim olduğu için su ile karışınca mutfak borusunun içindeki yağları eritir ve mutfak tıkanıklığını açar. Kullanırken çok dikkat edilmelidir insan vücudun zarar verebilir.

3.Mutfak Tıkanıklığını Sıcak Su ile Açma

Mutfak lavabosundan su yavaş gidiyorsa kombinin sıcak su ayarını yüksek dereceye alıp mutfak lavabosundaki suyu 10 dakika boyunca acık bırakılması gerekir giderden su geri geliyorsa suyun gitmesi beklenip tekrar uygulanması gerekir.

4.Mutfak Tıkanıklığını Susta Teli ile Açma

Mutfak tıkanıklığını susta teli ile açmak mümkündür susta telini kullanırken dikkat edilmesi gereken tel zorlanıyorsa sıkıştırmamaya dikkat edilmesi gerekir.

Profesyonel Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Evde kendi kendinize tıkanmış lavabonuzu açamadıysanız bizlerden profesyonel destek alabilirsiniz. Aşağıda sırası ile lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Mgs Yapı Tıkanıklık Açmada Kesin Çözüm Sunar

Tüm bu yapılan işlemlerde tıkanan mutfak gideriniz açılmadıysa eğer profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var demektir. Bunların başında Robot tıkanık açma makinası ve basınçlı su jeti makineleri kullanılarak lavabonuz kolaylıkla açılır.

 Tıkanan mutfak giderleri için görüntüleme kameraları kullanarak borunun içindeki tıkanıklığa sebep olan yeri ve cisimleri görebilirsiniz. Bu cihazları kullanarak boruyu kırmadan dökmeden tıkanıklık sorununuz çözülebilir, tıkanıklar dönüşü olmayan sıkıntılar çıkarabilir bu sorunları yaşamadan bizimle iletişime geçebilirsiniz Mgs Yapı Kocaeli Tıkanık Açma Servisi

Caldera Forms has been closed as of April 5, 2022 and is not available for download. You can try the other Form plugins instead

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 34

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.